Okładka

Okładka z notesem ręcznie szytym ściegiem koptyjskim (chyba dobry rok temu:)
Tajne informacje są teraz dobrze strzeżone 🙂

Tutorial dla Kwiatu Dolnośląskiego.

Do wykonania tej okładki na notes  potrzebujemy:  tkaninę, klejonkę, ocieplinę (moja okładka musi być miękka), gumkę szer. 0,5 cm, nici i maszynę.

Odmierzamy nasz notes. Potrzebujemy miarę – dwa razy szerokość okładki+grzbiet + dodatek na szwy 1 cm z dwóch stron; wysokość okładki +1 cm na szew z dwóch stron. Wycinamy z tkaniny o takich wymiarach dwa kawałki, część zewnętrzną okładki i wewnętrzną.  Do tego skrzydełka okładki 2 razy o wysokości okładki + 1 cm z każdej strony, o szerokości 5 cm + 2 cm na podwinięcie. Na ołówek potrzebujemy 2 kawałki o szer. 3 cm i dł. 6 cm.

okladka na notes tutorial 01

Zaczynamy od skrzydełek okładki. Podwijamy jeden dłuższy bok 1 cm i jeszcze raz 1 cm. Stębnujemy na 2 mm od brzegu.

Tak wykonane skrzydełka przyszpilamy do boków tkaniny wewnętrznej i przeszywamy fastrygą  (długość szwu 4-5 mm) na szer.  stopki.

Czas na wykonanie mocowania na ołówek. Wykrojone części składamy prawą stroną do prawej, szyjemy na szerokość stopki po dłuższych bokach. Wywijamy na prawą stronę, prasujemy i przykładamy do ołówka czy długopisu, aby sprawdzić czy nam odpowiada długość.

okladka na notes tutorial 09

Tak wykonany uchwyt składamy na pół po dłuższym boku, przypinamy do tylnego boku okładki na środku. Również możemy przyfastrygować.

okladka na notes tutorial 10

Odmierzamy na zewnętrznej stronie okładki, tylnej części 5 cm od brzegu. Odcinamy gumę o długości wysokości naszej wyciętej tkaniny minus 1 cm. Przyczepiamy gumę do naszego zaznaczenia i przeszywamy fastrygą.

okladka na notes tutorial 11Do tak przygotowanej warstwy nakładamy po lewej stronie ocieplinę  i fastrygujemy dla ułatwienia późniejszego szycia.

Przykładamy wewnętrzną i zewnętrzną stronę okładki prawa stroną do prawej. Szyjemy na szer stopki w koło pozostawiając otwór o szer. 4 cm potrzebne na wywinięcie okładki.

okladka na notes tutorial 12

Wywijamy, prasujemy, aby szew był równo na krawędzi. Następnie stębnujemy okładkę w koło na 4 mm. Gumkę przełożyć najlepiej  na wewnętrzną stronę okładki.

okladka na notes tutorial 13

I gotowe.

Reklama
Published in: on 5 października 2013 at 10:23 PM  Dodaj komentarz  
Tags: , , ,

The URI to TrackBack this entry is: https://robotkistefci.wordpress.com/2013/10/05/okladka/trackback/

RSS feed for comments on this post.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: