3 Zlot E-Krawiectwo

Po raz kolejny spotkaliśmy się w Atelier Strimy w Łodzi. Spotkanie było pełne śmiechu, szycia, porad, zakupów, jedzenia:) Każdy mógł przetestować różnego rodzaju maszyny domowe i przemysłowe m.in. owerloki, hafciarki, maszynę do quiltingu. Pogadać, poradzić się w sprawach szyciowych, prasowania, problemów z maszynami.

Na początku spotkania odbyła się krótka lekcja o prasowaniu poprowadzona przez Pana Andrzeja ze Strimy, wszystkie nowe uczestniczki były wsłuchane jak nigdy:)

Resize of IMG_3006

Następnie pałeczkę przejęła Czeremcha, która omówiła spódnice z koła i nie tylko.

Resize of IMG_3009

W trakcie spotkania pojawił się gość – Niespodzianka, który nikomu nie zdradził, że przyjedzie na zlot:) Teraz w 100% ma miano Niespodzianka:) Resize of IMG_3265

Kolejnym punktem programu było szycie bluzki dzianinowej.  Jednak to się rozwinęło. Jedni szyli bluzkę, drudzy spodnie, inni sukienki pod okiem szyciowych „wyjadaczy”, którzy gotowi są zawsze coś doradzić, poradzić. Za co wszyscy są wdzięczni:)

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Tym razem udało mi się zdobyć sponsora dla zlotowiczów w postaci „Burdy”, którą każdy zna i coś z niej szył. Zlotowicze otrzymali ostatni numer Burdy „Szycie krok po kroku” oraz po dwa numery ostatnich numerów „Burdy” do wyboru. Pozwolę sobie bardzo podziękować redakcji „Burdy” za podarowanie nam fachowego czasopisma! Powstała nawet grupa czytelnicza:)

Resize of IMG_3317

Resize of IMG_3303

Łódzka hurtownia Grażka podarowała nam próbniki Vlieseline, o której każdy coś słyszał, a teraz mógł powiększyć swoją wiedzę w tym temacie. W trakcie zlotu udało mi się poszyć patchworkowe poszewki i spróbować produktów Vlieseline m.in. wkład z jednostronnym klejem. Polecam! Ułatwia i skraca czas pracy.

Resize of IMG_3275

Dodatkowo nowi uczestnicy zlotu otrzymał od administratora forum Sus uchwyt na torbę z logo forum, a sześcioro osób odpowiadając szybko na pytania otrzymało dodatkowo zlotowe torby 🙂

Resize of IMG_2994

W trakcie zlotu powstała potrzeba nauczenia się wykonania koralikowego węża igłą. Tak właśnie Rudzik i Gosia ze Strimy odkrywały nową technikę nie związaną z szyciem:) Resize of IMG_3245

IMG_3258

Niedziela była kontynuowaniem swoich prac szyciowych.

Podsumowując. Zlot się udał, humory dopisały, choć pogoda nie dopisała:)

Przez cały czas towarzyszył nam niezawodny fotograf Michał, dzięki któremu mamy super zdjęcia. Dziękujemy!:)

Odrobina zlotowego klimatu do zobaczenia na klik.

Published in: on 29 kwietnia 2013 at 6:35 PM  Comments (1)  
Tags: , , , ,

The URI to TrackBack this entry is: https://robotkistefci.wordpress.com/2013/04/29/3-zlot-e-krawiectwo/trackback/

RSS feed for comments on this post.

One CommentDodaj komentarz

  1. masakra 😀


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: