Wystawa szopek i wpadka

19 stycznia byłam na wystawie szopek w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu zorganizowanym przez Dom Kultury „Śródmieście”.

Szopki były piękne, a najbardziej doceniłam te które były naprawdę wykonane przez dzieci czy nastolatków.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Niestety wiele prac było wykonanych przez dorosłych a nie dzieci:( Zdziwiło mnie to, że jury i domy kultury pozwalają na coś takiego, że praca nie jest wykonana przez dzieci. Zbyt dużą pomoc rodziców od razu widać – wystarczy spojrzeć poniżej – praca miała zostać wykonana przez 7-latkę, która  uszydełkowała Jezusa i Maryję.

Resize of IMG_1395W trakcie oglądania wystawy napotkałam pracę wykonaną przez moją koleżanką. Podpis pod pracą twierdzi, iż wykonała ją 13 latka ze szkoły Urszulanek. Co więcej – praca została wyróżniona i otrzymała nagrodę. To był szok!!!!! Nadal w nim jestem 🙂

Resize of IMG_1400

Co więcej byłam świadkiem tego, jak Asia (spec od filcowania na sucho i malowania) filcowała te postacie na zamówienie Pani z pewnej wrocławskiej szkoły wyższej. Nie widać tego na zdjęciu, ale szopka miała także dach.

Resize of szopka

Resize of IMG_2578

To jest niesamowite, że rodzice uczą dzieci pójścia na łatwiznę, uczą ich od małego pójścia na łatwiznę. Wychowanie „schodzi na psy” i rodzice chyba chcą zrealizować swoje pragnienia kosztem dzieci. Smutne:(

Pracownicy Muzeum Etnograficznego, które użyczyło pomieszczenia na wystawę zostali poinformowani o moim odkryciu. Nie są oni tutaj nic winni, gdyż tylko udostępnili salę organizatorowi. Mieli jednak poinformować organizatora o moim odkryciu.

Zobaczymy co na ten fakt powie szkoła i mama dziewczynki. Informacje o konkursie wraz z wyróżnionymi pracami można znaleźć w internecie.

Według mnie organizatorzy powinni bardziej przykładać się do oceny i określić się dla kogo tak naprawdę jest ten konkurs.

Published in: on 23 stycznia 2013 at 1:17 PM  5 Komentarzy  
Tags: , , , ,

The URI to TrackBack this entry is: https://robotkistefci.wordpress.com/2013/01/23/wystawa-szopek-i-wpadka/trackback/

RSS feed for comments on this post.

5 KomentarzyDodaj komentarz

  1. Stefciu, tak było, jest i będzie.
    Pozdrawiam

    • No to mnie inaczej wychowano. Jak robiłam coś na zajęcia techniki to sama, jedynie sprzęt mi organizowano, tłumaczono jak coś zrobić, ale praca była moja:)

  2. Zgadzam się, a zagłębiając się w taki schemat dajmy na to syn prawnika zostaje prawnikiem bo jego tata jest prawnikiem ale on sam zostałby chętnie lekarzem. Dla kogoś kto chciałby zostać prawnikiem tego jednego miejsca już zabraknie a świat nie zyska prawdopodobie świetnego lekarza, bo dzieci robią to co rodzice chcieliby żeby robili. I tak to zatacza koło, ludzie nie robią tego co kochają (w większości) i sa nieszcześliwi…unieszczęśliwiająć potem swoje dzieci. Smutne.

  3. oj tak , to boli i często niestety spotyka się takie procedery , że tak powiem. Ja nawet daleko szukac nie mogę, moja sąsiadka za córke prace domowe odrabiała, nawet w liceum no a jak dziewczyna matury nie zdała to było zdziwienie…więc nic dobrego to dzieciom nie niesie a tylko szkodzi – moi drodzy pomocni na siłę rodzice!!

  4. I pewnie dlatego moje dzieci nie biorą udziału w szkolnych konkursach okołoplastycznych. Skoro to konkurs dla dzieci, to niech konkurują z dziećmi a nie z rodzicami :-\


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: